خرین خبرهای اختراعات و ابتکارات
صندلی شادی برای درمان افسردگی ابداع شد

Imageیك دانشجوی تایوانی در اسكاتلند موفق به ابداع نوعی خاص از «صندلی شادی» (Happy chair) شده است كه می‌تواند با خلق و خوی افسرده و غمگین در روزهای سرد و تاریك زمستان مقابله كند.

 
اثر انگشت مصنوعی در همدان ساخته شد

Imageمخترع فامنینی برای نخستین بار در کشور، موفق به ساخت اثر انگشت مصنوعی شد.

 
ابداع محقق ایرانی دانشگاه پوردو برای تزریق بدون درد تمامی داروها

Imageمحقق ایرانی دانشگاه پوردو و همکارانش در این دانشگاه موفق به ابداع پمپی کوچک شدند که با کمک حرارت بدن فعال شده و می تواند انواع داروها را با کمک میکرو سوزنها از طریق پوست به بدن انسان انتقال دهد بدون اینکه دردی احساس شود.

 
دستگاه نمودارگیری در حفاری‌های دریایی ساخته شد

Imageمعاون مدیرعامل شركت ملی ‌حفاری ایران در امور فنی و مهندسی گفت: به همت متخصصان داخلی و برای نخستین بار در كشور طراحی و ساخت دستگاه نمودار‌گیری دریایی از نوع «SINGLE SPLITE DRUM» با موفقیت انجام شد.

 
درمان سوختگی با عصاره‌های گیاهی در اصفهان ابداع شد

Imageمجری كمیته بررسی عصاره‌های گیاهی در روند التیام زخم سوختگی و زخم جراحی از ابداع روشی به‌منظور درمان سوختگی‌های درجه دو به وسیله عصاره‌های گیاهی خبر داد.

 

 
دستگاه اعلام آلودگی نفتی سطح دریا اختراع شد

Imageیک مخترع ایرانی موفق به طراحی و ساخت دستگاه اعلام كننده آلودگی نفتی سطح دریا شد. این دستگاه در صورت نشت نفت بسیار سریع نشتی را اعلام می‌كند.

 
ساخت ژلی برای ترمیم سریع زخم ها

Imageمحققان دانشگاهی در لندن ژلی را ابداع کرده اند که ارتباط سلول های آسیب دیده با هم و جلوگیری از تولید پروتئین ترمیم کننده زخم را قطع کرده و بهبود زخم ها را تسریع می کند.

 
سیستم پیشگیری از تصادف دوباره اختراع شد

Imageیك جوان دزفولی موفق به اختراع سیستم پیشگیری از تصادف دوباره در محل حادثه با استفاده از امواج « ال. بی. دی» شد.

 
سیستم صرفه جویی سالانه دوونیم میلیاردمترمكعب آب كشوردراراك اختراع شد

Imageیك مبتكراراكی با اختراع سیستم برج خنك‌كننده مداربسته هوا تماس زمینه صرفه جویی سالانه دو و نیم میلیارد متر مكعب آب در كشور را فراهم كرد.

 
محققان موفق به تولید ماده اصلی زعفران شدند

Imageمحققان پژوهشکده بوعلی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مشهد برای نخستین بار در کشور موفق به استخراج و خالص‌سازی ماده اصلی زعفران شدند.

 
نانو حسگر زیستی در مراغه اختراع شد

Imageمهندس فرخ كریمی عضو هیات علمی دانشگاه و سازنده این دستگاه به خبرنگار ایرنا گفت: این نانو حسگر بر پایه تكنیك های نانو تكنولوژی و بیوتكنولوژی طراحی شده است.

 
سیستم هوشمند مدیریت مصرف انرژی برق اختراع شد

Imageمحمد اخترشناس مخترع سیستم هوشمند مدیریت مصرف انرژی برق در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: مدیریت مصرف انرژی برق یكی از روش های تاثیرگذار و بسیار حیاتی هر جامعه به طور كلان است.

 
نوعی ذغال توسط یک تیم تحقیقاتی واحد شوشتر اختراع شد

Imageبرای اولین بار در کشور ذغال کاه و کلش گندم توسط استادان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی شوشتر اختراع شد و در فهرست اختراعات ملی به ثبت رسید.

 
هلی کوپتر بی‌صدا هم اختراع شد

Imageشرکت یوروکوپتر که به ساخت بالگردهای پیشرفته مشهور است، با تغییر شکل و مقطع ملخ بالگرد موفق شد صدای گوشخراش آنرا در حد نجوایی معمولی کاهش دهد و استتار کامل را برای پرواز آن‌ها فراهم آورد.